محیط کار – چرا شاد بودن در محل کار مهم است؟

رواندرمانی
رواندرمانی – روانکاوی به زبان غیرتخصصی
۱۳۹۷/۰۷/۰۸
پذیرش
پذیرش – آیا تا به حال به مفهوم پذیرش فکر کرده اید؟
۱۳۹۷/۰۷/۱۸

محیط کار – چرا شاد بودن در محل کار مهم است؟

محیط کار

خیلی‌ها ممکن است تصور کنند که برای کسب موفقیت و پیشرفت در کار الزامی به شاد بودن در محیط کار یا به اصطلاح «شادکاری» نیست و تلاش و کوشش فراوان برای موفقیت‌ های کاری کفایت می‌کند. آنها معتقدند که اصلا نیازی نیست که شما تمام کسانی را که با آنها کار می‌کنید دوست داشته باشید یا ارزش‌ها و افکاری شبیه به آنها داشته باشید.

اما واقعیت این است که همه این عقاید کاملا نادرست و گمراه‌کننده هستند چرا که تحقیقات بسیاری صورت گرفته‌اند که بر یک نکته مهر تایید زده‌اند و آن اینکه افراد شادتر به مراتب کارکنانی موفق‌تر و کارآمدترند و با اشتیاق و علاقه بیشتری در فعالیت‌ها و عملیات کاری شرکت می‌کنند.

کارکنان شادتر بسیار باهوش‌تر و خلاق تر از کارکنان ناشاد هستند

همچنین مشخص شده که کارکنان شادتر بسیار باهوش‌تر و خلاق تر از کارکنان ناشاد هستند و با تمام وجودشان کار می‌کنند. با این همه هنوز هم تعداد مدیرانی که برای شادکاری ارزشی قائل نیستند و با فاکتور شادی در محیط کار بیگانه هستند بسیار بالاست و در نتیجه انبوهی از کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها در کشورهای مختلف جهان در محیط‌های کاری ناشاد مشغول کارند و از کار کردن احساس لذت و شادی نمی‌کنند.

بر اساس تحقیقات موسسه مشهور گالوپ، تنها ۳۰ درصد از کارمندان و کارگران آمریکایی از کاری که می‌کنند لذت می‌برند و شادکارند و ۷۰ درصد بقیه یا از نظر عاطفی از کاری که می‌کنند احساس خوشایندی ندارند یا اینکه از نظر ذهنی و معنوی خود را نسبت به سازمان یا شرکت‌شان متعهد احساس نمی‌کنند.

محیط کار

چنین افرادی طی روزهای هفته روزشماری می‌کنند تا آخر هفته فرا برسد تا آنها دو روز را خارج از محیط کار  به‌سر ببرند و چه چیزی عذاب‌آورتر از نخستین روز هر هفته کاری برای این خیل عظیم کارکنان.

تحقیقات گالوپ نشان داده که در سرتاسر جهان به‌طور میانگین، تنها یک نفر از پنج نفر کارمند و کارگر در جهان به‌طور عمیق و واقعی درگیر کاری است که مسوول انجام دادنش است و چهار نفر دیگر نه‌تنها خود علاقه و تعهدی برای شغل خود از خود نشان نمی‌دهند، بلکه همکارانی را که مشتاقانه کار می‌کنند دلسرد کرده و نسبت به کارشان ناامید و بی‌انگیزه می‌سازند.

برای افراد بی‌انگیزه و ناشاد، محیط کار به مانند برزخی است که باید هرچه سریع‌تر از آن فرار کرد

برای افراد بی‌انگیزه و ناشاد، محیط کار به مانند برزخی است که باید هرچه سریع‌تر از آن فرار کرد و به‌جایی دیگر رفت و این بی‌انگیزگی و رخوت ارتباطی به وضعیت اقتصادی و شرایط کاری‌ شان ندارد.

ناگفته پیداست که چنین افراد بی‌روحیه و ناشادی نخواهند توانست برای شغل‌شان ارزش‌آفرینی کرده و منشا اثر برای خود و سازمان‌شان باشند. آنها بیشتر از آنکه یاریگر شرکت‌شان باشند به مانند باری سنگین و مزاحم عمل می‌کنند که حرکت به جلو را برای شرکت‌ها دشوار‌تر و کند‌تر می‌سازند.

از سویی دیگر ناشاد بودن کارکنان و مدیران بر همدیگر اثرگذار است و فقدان شادکاری چه در میان مدیران و چه در بین کارکنان می‌تواند موجب کاهش سطح کارآمدی نیروی انسانی در سطوح مختلف سازمان شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *